Na jakie okna dachowe warto się zdecydować?

Każde poddasze użytkowe potrzebuje optymalnej ilości światła, aby przestrzeń ta była funkcjonalna dla domowników. Najlepszym rozwiązaniem są okna dachowe, które nie tylko dbają o naturalne oświetlenie, ale również o bezpieczeństwo, komfort i wygląd spójny z designem całego budynku. W ofercie Skyfens znajdziecie okna dachowe najlepszej jakości, które zadbają o wszystkie wyżej wymienione kryteria. 

Parametry wysokiej jakości okien dachowych

Głównym parametrem wyznaczającym wysoką jakość okien dachowych jest współczynnik przenikania ciepła, oznaczany skrótem Uw. Musisz wiedzieć, że optymalnym rozwiązaniem, który najlepiej wypada na tle dzisiejszych ofert, są okna trzyszybowe. Marka Skyfens oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości. 

Okna dachowe PVC – dobry wybór?

Okazuje się, że wybór materiału, z którego wykonane są okna dachowe, nie jest taki prosty. Często pada pytanie, czy okna dachowe PVC to jedyny słuszny wybór i czy drewniane nie byłyby jednak lepsze. Nasza odpowiedź jest zawsze taka sama: jeśli okno ma być w pomieszczeniu o wyższej wilgotności, to zdecydowanie polecamy PVC.

Poddasza użytkowe mają to do siebie, że często są reorganizowane i zmieniane jest przeznaczenie konkretnych pomieszczeń. Niekiedy przestrzenie sypialne zmieniają się w samodzielne mieszkanie i nagle pojawia się konieczność zaaranżowania kuchni i łazienki. Oba te pomieszczenia generują znaczącą wilgoć, w której drewniane okna dachowe nie przetrwają zbyt długo. Aby więc zachować jak najdłużej swoje okna na poddaszu w dobrej kondycji, od razu postaw na PVC. W ofercie Skyfens znajdziesz też takie wyposażone w system odwadniania, co jeszcze bardziej podnosi ich funkcjonalność.

Montaż i korzystanie z okien dachowych

Nie tylko komfortowe użytkowanie – takie przyświeca nam hasło w Skyfens. Staramy się dbać również o łatwość montażu, który nie zawsze spoczywa na barkach dekarzy lub innych specjalistów. W czasach szalejącej inflacji i niestabilności w branży budowlanej montażem okien często zajmuje się sam inwestor.

Aby takie czynności, jak montaż, ewentualne wymiany szyby i codzienne użytkowanie były wygodne, zadbaliśmy o następujące zalety naszych okien dachowych:

  • Ułatwione otwieranie dzięki siłownikom gazowym
  • Stabilność otwartego okna
  • 2 pozycje pasywnej wentylacji
  • Srebrna listwa naszybowa
  • Szybki montaż
  • Ułatwiona wymiana szyby

Więcej o naszych produktach znajdziesz na stronie oraz z innych artykułach na blogu. Zapraszamy również do kontaktu w sprawie konkretnych produktów. Chętnie znajdziemy okna idealne dla Twojego poddasza i podpowiemy, na jakie okna dachowe warto się zdecydować.