Główne zalety okien PVC: trwałość i szczelność

Skyfens-produkcja-okien-dachowych

Najważniejsze zalety okien z PVC

O popularności stolarki z PVC w Polsce świadczy wciąż rosnące zainteresowanie, które nie maleje nawet w obliczu aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości. Nic w tym dziwnego, bo materiał ten stanowi idealny kompromis między oknami drewnianymi i aluminiowymi. Jakie konkretnie zalety okien PVC sprawiają, że jest to jeden z najlepszych produktów w ofercie Skyfens?

 

Główne zalety okien PVC: trwałość i szczelność

Nasze produkty charakteryzują się solidnym i trwałym wykonaniem. Okna PVC mają służyć domownikom jak najdłużej i maksymalnie ułatwiać ich używanie. W Skyfens zadbaliśmy więc o to, aby był to produkt zbudowany z najlepszych materiałów i wyposażony w pomocne technologie. Stąd szybki montaż i ułatwienie wymiany szyby, a także siłowniki gazowe, pomagające w otwieraniu i zamykaniu. 

Dodatkowo ten rodzaj stolarki zapewnia doskonałą izolację dźwiękową i termiczną. Materiał PVC sprzyja utrzymaniu ciepła w domu i niedopuszczenia niskich temperatur z zewnątrz. Zapewnia około 25% lepszą izolację niż aluminium. Jest również dźwiękoszczelny, co oznacza wysokiej jakości wygłuszenie.

Okna PCV czy PVC – która nazwa jest właściwa?

Skrót PCV jest częściej spotykany i używany przez producentów w odniesieniu do tworzyw sztucznych. Mimo tego, że forma PCV jest popularna, prawidłowa nazwa to okna PVC. Wynika to z faktu, iż tworzywo, z którego wytwarza się okna, to polichlorek winylu, który w międzynarodowej nomenklaturze oznacza się jako PVC. W nazewnictwie polskim pojawia się jeszcze jedna dopuszczalna nazwa – PCW, czyli skrót oznaczający tę substancję.

Ekonomia i ekologia stolarki PVC

Czy wiesz, że doskonałej jakości okna drewniane, a także okna aluminiowe są zdecydowanie droższe od stolarki PVC? Od tych drugich cena może różnić się nawet o 30%, więc jeśli nie chcesz przepłacać, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą Skyfens.

Materiał PVC jest też zdecydowanie bardziej przyjazdy środowisku. W pełni nadaje się do recyklingu, więc z łatwością możemy dawać nowe życie starym oknom.

Takie okna, jakich potrzebujesz

Poza zaletami technicznymi okna PVC mają jeszcze bardziej estetyczne i designerskie walory. Po pierwsze w naszej ofercie znajdziesz wiele modeli i rozmiarów, które z pewnością zaspokoją potrzeby Twojej nieruchomości. Okna dachowe, wyłazy dachowe, okna do łazienki, sypialni lub na strych nieużytkowy, a może kołnierze uszczelniające? Oczywiście, mamy wszystko, co może Cię zainteresować.

Nasze okna są nie tylko białe. Stolarka PVC pozwala na personalizowanie koloru okien, choć oczywiście najpopularniejszym wariantem jest minimalistyczna, neutralna biel. W Skyfens oferujemy model wyposażony w srebrną listwę naszybową, która dodaje oknom charakteru i wyróżnia je na tle standardowych rozwiązań.

Okna Skyfens szyte na miarę

O zaletach stolarki PVC możemy zapewniać na wielu polach, ale niniejszy artykuł z grubsza wyczerpuje temat. Jeśli walory techniczne, estetyczne, ekologiczne i finansowe jeszcze Cię nie przekonały, to zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. W Skyfens cenimy sobie dopasowanie oferty do potrzebnych klientowi rozwiązań, więc zadamy o to, żeby zalety okien PVC były dobrane do Ciebie i Twojego domu.